Aktywny wypoczynek w Międzywodziu

W Międzywodziu można postawić na aktywny wypoczynek. Znajduje się tu wypożyczalnia skuterów wodnych oraz rowerów. Oprócz pływania w morskiej wodzie, dobrym miejscem do uprawiania sportów wodnych jest znajdujący się w pobliżu Zalew Kamieński. Istnieje więc możliwość spróbowania swoich sił w żeglarstwie i windsurfingu. Międzywodzie to także raj dla wędkarzy, którzy zarówno nad morzem jak i nad zalewem mogą złowić różnorakie ryby – sandacze, śledzie, łososie, dorsze i inne. Wędkarstwo jest znakomitą formą relaksu, dlatego warto z niego skorzystać przebywając w tej okolicy. Można się również wybrać na przejażdżkę rowerową, w czasie której podziwia się piękne nadmorskie krajobrazy i oddycha świeżym powietrzem. W pobliżu znajduje się także inny zbiornik – Jezioro Martwa Dziwna, powstałe na skutek zamulenia dawnego ujścia Dziwny. Położone jest ono w gęstym lesie, gdzie stanowi ostoję dla ptactwa wodnego – rybitwy czubatej, mewy białogłowej; przystanek na trasie lotu ptaków wędrownych – kani rudej, sokoła wędrownego i środowisko życia objętych ochroną bielika i puchacza. Wśród roślinności możemy podziwiać mikołajek nadmorski, wiciokrzew pomorski czy rokitnik pospolity.

Zostając na dłużej w Międzywodziu warto zatrzymać się w jednej z wielu willi () a szczególnie w Domu Gościnnym Calypso ze względu na jego dogodną lokalizację W willi znajduje się pięćdziesiąt miejsc noclegowych. Obiekt oferuje pokoje 2,3 i 4 osobowe. Cena za pobyt to ok 50 zł od osoby. Entuzjaści aktywnego wypoczynku i zacisznego noclegu będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>