Fokarium, trasy rowerowe… – Hel latem

Hel to nadmorska miejscowość, do której co roku przyjeżdżają turyści zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdzie akurat w tym miejscu jest najwięcej dni słonecznych a najmniej deszczowych. Niezwykłe położenie Helu sprawiło, iż tak wiele osób pragnie odwiedzić tą wakacyjną miejscowość. Mówi się, iż jest ona stolicą Półwyspu Helskiego jednak nie jest największa. Baza noclegowa na Helu z roku na rok wzrasta tak samo jak ilość restauracji oraz sklepów z pamiątkami i atrakcjami. To miasto tętni życiem jednak tylko w okresie wiosenno-letnim. Zima i jesień zarezerwowana jest z kolei dla górskich miejscowości.

Będąc jednak przy wybrzeżu Morza Bałtyckiego skorzystać można z wielu rozrywek czekających na turystów. Do głównych należą: Muzeum Rybołówstwa, Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, latarnia morska, wrak kutra BRYZA oraz ścieżka rowerowa Hel-Jastarnia. Oprócz tego napawać się można licznymi kawiarenkami oraz restauracjami osadzonymi obok siebie i walczącymi o klienta. Wielość budek ze słodyczami, naleśnikami, watą cukrową i lodami czy goframi jest niezliczona a zapachy, jakie poczuć można w drodze na plażę nie pozwalają niczego nie zjeść. Na pewno jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w okolicach Helu jest Dom Whisky. To tutaj powstał z pasji do tego trunku dom z kolekcją ponad kilkuset gatunków tego rodzaju alkoholu. Dom jest zarówno do zwiedzania jak i degustowania trunków. Cena za najdroższą butelką waha się od tysiąca do 10 tysięcy.

Hel to miejsce, gdzie atrakcje czekają na każdym kroku, tutaj nie da się nudzić. Wielość ciekawych miejsc oraz szeroka oferta okolicznych atrakcji sprawiają, iż każdy dzień jest za krótki, by dotrzeć tam gdzie się chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>