Kąty Rybackie – miejscowość na Mierzei Wiślanej

Kąty Rybackie to malownicza wieś rybacka, położona na Mierzei Wiślanej. Z jednej strony otoczona przez wody Zalewu Wiślanego, z drugiej, za gęstym lasem znajduje się Bałtyk. Ze względu na swoje położenie, miejscowość stała się także prężnie działającym ośrodkiem wczasowym. Ludzie przybywają tu przede wszystkim, by odpocząć wśród pięknej przyrody. W okolicach, oprócz morza i lasu, znajdziemy także kilka rezerwatów przyrody. Blisko jest stąd także do Krynicy Morskiej, a nawet Malborka i Gdańska, więc można od czasu do czasu wybrać się na dłuższą wycieczkę.

Kąty Rybackie oferują nam noclegi w niskich cenach i dobrej jakości. Do wyboru mamy tu liczne pensjonaty, domy wczasowe, wille, prywatne kwatery czy domki na wynajem. Po zwiedzaniu bez problemu znajdziemy także miejsce, gdzie można coś zjeść – Kąty Rybackie posiadają dobrą bazę gastronomiczną.

Mierzeja Wiślana zwana jest często Bursztynowym Wybrzeżem i należy do czołówki najpopularniejszych regionów wypoczynkowo-rekreacyjnych w kraju. Oczywiście duży wpływ na atrakcyjność całej okolicy ma fakt, że wody znajdziemy po obydwu stronach miejscowości leżących na mierzei. To powoduje, że mamy znacznie więcej możliwości, by uprawiać sporty wodne, w czym dodatkowo pomaga bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna i sportowa w tej okolicy. Spotkać tu można wielu miłośników żeglarstwa, windsurfingu oraz kajakarstwa. Od strony Zatoki Gdańskiej można natomiast wypoczywać na szerokich, piaszczystych plażach, gdzie często udaje się znaleźć także kawałki bursztynów. W Jantarze, jednej z miejscowości w okolicy, każdego roku organizowane są finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynów.

Jeśli chodzi o przyrodę, to w tym rejonie znajdziemy m.in. rezerwat kormoranów, który położony jest niedaleko Kątów Rybackich. Na mierzei położone są także inne wsie i miasteczka, m.in. Stegna, Sztutowo, Piaski, Przebrno, Skowronki i Krynica Morska. Ta ostatnia to najważniejsze miasto regionu, przy okazji będąc najmniejszym miastem w Polsce. Jeśli zarezerwowaliśmy noclegi w Kątach Rybackich, to możemy się też wybrać do Elbląga, gdzie zobaczyć można zabytkową wieżę targową oraz katedrę św. Mikołaja, a przy okazji zwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Niezależnie gdzie się wybierzemy, możemy zobaczyć wiele ciekawych miejsc lub odpocząć na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>