Kościelisko i górska baza noclegowa

Najczęściej noclegi w górach kojarzą się nam z przytulnymi, komfortowymi kwaterami prywatnymi, utrzymanymi w typowo góralskim stylu. Wynajmując pokoje w willach, pensjonatach lub u osób prywatnych, możemy liczyć na wygodę, komfort i anonimowość, nie mówiąc już o spokoju czy prywatności.

Jednak taka forma noclegów nie jest jedyną przewidzianą w górach – ciągle bowiem zapominamy, że górska baza noclegowa to także schroniska znajdujące się na szlakach, które również oferują miejsca do noclegu. Nocleg w schronisku to rozwiązanie stosowane najczęściej przez osoby, które są zapalonymi piechurami i wędrują po górach przez wiele dni, bez schodzenia na dół. Z kolei dla tych turystów, którym przeszkadza hałas i gwar wielkiego Zakopanego, opcją do wyboru mogą być noclegi poza granicami miasta. Duża część turystów wybiera w tym celu leżące kilka kilometrów dalej Kościelisko, czyli górską wieś o charakterze turystycznym, która nierzadko nazywana jest sypialnią Zakopanego z powodu ogromnej ilości nocujących tu gości. Część osób spędzających wakacje w górach wybiera mniej zatłoczone, bardziej ciche i przede wszystkim tańsze pobliskie miejscowości. W ogólnym rozrachunku bowiem koszty dojazdów samochodem lub busikami, które kursują często, są bardziej opłacalne niż wysokie ceny za noclegi w stolicy Tatr. Średnio jest to nawet kilkanaście złotych oszczędności na jednej osobie, dzięki czemu można przedłużyć swój pobyt o jeden lub dwa dni albo przeznaczyć zaoszczędzoną gotówkę na inne cele. Trzecią możliwością zakwaterowania są pensjonaty i hotele. Jeśli podczas wakacji w górach oczekujemy wysokiego komfortu wypoczynku, to znajdziemy w Kościelisku noclegi [więcej: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,koscielisko,0.html], które z pewnością nam to zapewnią. Wiele tutejszych willi oferujących pokoje do wynajęcia, charakteryzuje się niezwykle wysokim standardem apartamentów. Do dyspozycji gości czekają więc nie tylko doskonale wyposażone pokoje z dostępem do własnej łazienki, telewizji czy Internetu, ale również mini SPA, świetlice dla dzieci, sale konferencyjne, restauracje i bary. Niektóre z willi swoim poziomem nie odstępują od najlepszych hoteli, nic więc dziwnego, że często są rezerwowane przez firmy na spotkania i wyjazdy integracyjne lub biznesowe. Odstraszać mogą jedynie ceny, które zaczynają się od przynajmniej stu pięćdziesięciu złotych za dobę i nie każdy domowy budżet je zaakceptuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>