Krokowa – czas na urlop

Często stoimy przed trudnym wyborem celu wakacyjnej podróży. Istnieje bowiem wiele pięknych kurortów, kuszących turystów atrakcjami, cenami i widokami. Żeby wybrać najlepsze dla nas miejsce, musimy najpierw określić nasze priorytety, bowiem to od nich zależy jakie miejscowości będziemy brać pod uwagę. Poszukiwania tego wymarzonego miejsca, powinniśmy zacząć od zaczerpnięcia opinii bliskich, a gdy to nie przyniesie pożądanych skutków, warto zajrzeć do internetu. Wszyscy wiemy, że to prawdziwa kopalnia wiedzy. Dziś nie wystarczy już tylko wybrać miejsca na podróż, musimy zadbać bowiem o nocleg – w tym celu również warto skorzystać ze strony internetowej, która umożliwia dokonanie rezerwacji na wybrany przez nas pokój.

Krokowa to wieś kaszubska, zlokalizowana w województwie pomorskim. To już kolejna nasza wyprawa na Kaszuby, o poprzedniej [kliknij ->blog] wycieczce do Gęsiory i polskim Stonehenge już wam pisaliśmy. Dodatkowym atutem Krokowej jest fakt, że leży blisko Bałtyku, a także jeziora Żarnowieckiego [kliknij -> PWN]. To daje możliwość korzystania z wszelkich uroków sportów wodnych, co jest doskonałym pomysłem zwłaszcza dla dzieci. Stawianie pierwszych kroków w tym miejscu jest niezwykle ułatwione, dzięki licznym wypożyczalniom sprzętu, które również służą pomocą instruktorów. Dodatkowo jest możliwość czerpania garściami z tradycji kaszubskiej. Takie rzeczy jak zażywanie tabaki są tu na porządku dziennym, a kultywowanie tradycji przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dlatego warto skorzystać z tej możliwości. Dodatkowo Kaszuby słyną z garncarstwa, które również możemy tu uskuteczniać. Liczne sklepy i stoiska, dają nam możliwość ulepienia własnej misy, którą w efekcie możemy zabrać do domu. Taka własnoręcznie robiona pamiątka, na długo pozwoli zachować wspomnienia.

Wieś ma też bogatą historię, świetnie obrazowaną przez zabytki znajdujące się na jej terenach. Takie poznawanie przeszłości miejsca jest dobrą edukacją, zarówno dla starszych jak i maluchów. Trzeba zaznaczyć, że baza noclegowa [kliknij -> Meteor] jest tu dobrze rozbudowana i dostosowana do każdego turysty, dając możliwość wyboru standardu pokoju. Należy wspomnieć, że dla tych najbardziej oszczędnych znajdą się kwatery już od 20 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>