Letni wypoczynek w Gdańsku

Gdańsk jest ciekawym miejscem, położonym na Pobrzeżu Gdańskim. Zlokalizowany nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły. Razem z Gdynią i Sopotem aglomeracja wchodzi w skład Trójmiasta. Miasto może pochwalić się bogatą historią oraz licznymi, zabytkowymi miejscami. Z pewnością zauroczy nas ciekawa, zabytkowa architektura. Wakacje w Gdańsku z pewnością będą przyjemne, znajdziemy tutaj wiele nowoczesnych punktów gastronomicznych, a miasto dostarczy nam wielu interesujących atrakcji turystycznych.

Z pewnością nie będziemy się nudzić w Gdańsku, który może nam zaproponować wiele noclegów -> . Funkcjonuje tu mnóstwo hoteli. Znajdziemy tutaj także hostele, apartamenty oraz kwatery prywatne. W Gdańsku możemy zdecydować się także na pobyt w pokoju gościnnym lub na kempingu. Do wyboru mamy również pensjonaty, a nawet gospodarstwa agroturystyczne. Z pewnością wybierzemy miejsce, które spełni nasze oczekiwania. Baza noclegowa miasta jest rozbudowana.

Ratusz Głównego Miasta jest budowlą, stworzoną w stylu gotycko-renesansowym. Obiekt mieści się na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Długiego Targu. Ratusz współcześnie stanowi siedzibę Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk. Najstarszą część obiektu stanowi Komora Palowa. W dawnych czasach mieściła się tutaj Sala Kupiecka. Z kolei Sala Biała jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem obiektu. To właśnie w niej odbywały się audiencje królewskie oraz sądy.

Ratusz był wielokrotnie przebudowywany. Jego architektura jest mieszanką różnych stylów. Konstrukcja składa się z trzech kondygnacji, czwarta i piąta stanowią niejako poddasze. Uwagę zwraca także ciekawa wieża zegarowa z charakterystycznym hełmem. Nad wejściem do Ratusza można zobaczyć piękną płaskorzeźbę, przedstawiającą lwy, które chronią herb miasta. Koniecznie zobaczmy ten budynek oraz odwiedźmy Muzeum. Złota Brama w Gdańsku powstała na miejscu XIV-wiecznej, gotyckiej Bramy Długoulicznej. Została wzniesiona w 1612 roku. Ciekawym elementem są niewątpliwie attyki, zdobiące fasadę z obu stron. Zobaczymy tutaj także rzeźby, będące alegoriami dążeń mieszkańców jak np. sława, szczęście, pokój oraz wolność. Dzieło powstało dzięki pracy architekta Abrahama van den Blocke. Budynek reprezentuje ciekawy styl manieryzmu niderlandzkiego. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce. Wszystkim miłośnikom zabytków podpowiadamy, że koniecznie muszą zajrzeć do Przemyśla. Co prawda, to drugi koniec Polski, ale jeśli tak jak my uwielbiacie podróżować śmiało możecie pakować plecak i wyruszać po przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>