Pieniny – turystyczny raj

Pieniny to niezwykle urocze pasmo górskie, położone w samym sercu Karpat w południowej części Polski. Fragment gór obejmuje również północną część Słowacji. Tym, co najbardziej charakterystyczne dla Pienin, są skałki wapienne, stwarzające niepowtarzalny klimat. Tylko tutaj podziwiać możemy urokliwe skałki o fantazyjnych kształtach. Pieniny mają bardzo zróżnicowaną szatę roślinną. Spotkać możemy tutaj wiele unikalnych gatunków roślin, ale także zwierząt. Powodem tego jest bardzo charakterystyczny, osobliwy klimat, wapienne podłoże, a także niedalekie sąsiedztwo pasma Tatr.

Na terenie Pienin wytyczone zostały rezerwaty przyrody, mające na celu ochronę osobliwej fauny i flory przed dewastacją, niszczeniem i przekształceniem przez człowieka. Nie bez powodu Pieniny uważane są jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątków Polski. Przyjeżdża tutaj całe mnóstwo turystów, spragnionych górskich przygód i atrakcji. Najbardziej chyba znaną i lubianą atrakcją okolicy jest spływ Przełomem Dunajca. Każdego roku z atrakcji tej korzystają setki miłośników mocnych wrażeń. Inną atrakcją jest też pobliski Czorsztyn z niezwykle urokliwym, legendarnym zamkiem. Zamek znajduje się również w niedaleko położonej Niedzicy, również jest bardzo często odwiedzany przez turystów. Przebywając w Pieninach, warto odwiedzić Grywałd, w którym zobaczyć możemy piękne drewniane kościółki. Na uwagę zasługuje też Zbiornik Czorsztyński, umożliwiający nam odbycie widokowego rejsu statkiem.

W Pieninach oczywiście warto wybrać się na szlak, by odwiedzić piękne leśne zakątki, zobaczyć na własne oczy niesamowite widoki ze szczytów gór. Nie brakuje tutaj świetnie przygotowanych ścieżek spacerowych, pieszych i rowerowych. Turyści nie muszą martwić się o noclegi, Pieniny bowiem wciąż rozwijają swoją bazę noclegową, oferując mnóstwo miejsc w górskich schroniskach, a także miejsca w hotelach i domkach letniskowych [wejdź na: noclegi meteor-turystyka.pl]. Dla każdego z pewnością wystarczy miejsca. W Pieninach nie sposób się nudzić. Możliwości na spędzenie tutaj czasu jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Stąd każdy wyjedzie zadowolony i uśmiechnięty, pełen dobrych wspomnień i pięknych chwil w głowie. Pieniny to jedno z tych miejsc, które każdy z nas powinien zobaczyć na własne oczy chociaż raz w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>