Plac św. Jakuba (Szczyrk)

Szczyrk jest malowniczym miasteczkiem położonym w Beskidzie Śląskim, a dokładniej w województwie śląskim. Ten popularny urlopowy kurort oblegany jest niemal całorocznie. W zależności od sezonu bowiem Szczyrk zachęca różnymi rodzajami atrakcji. Jednym z miejsc, które od razu rzuca się w oczy jest plac znajdujący się w samym centrum miasta – plac św. Jakuba.

Miejsce to powstało dzięki pomocy Unijnych Funduszy, które udało się zdobyć w ramach projektu ,,Rozbudowa i modernizacja ścieżki pieszo-rowerowej w Szczyrku oraz zagospodarowanie terenu centrum Miasta Szczyrk”. W miejscu gdzie kiedyś stał dworzec autobusowy utworzono plac, którego celem miało być stworzenie publicznej przestrzeni w samym centrum.

Zagospodarowanie tego miejsca obejmuje szereg komponentów, jak chociażby ciesząca się wielką popularnością, zwłaszcza w upalne dni, fontannę. Jest ona położona w północnej części tegoż odcinka. Dodatkowo na tym terenie jest ona otoczona zielenią. Kolejnym elementem jest tu strumień, który przepływa od miejsca, w którym położona jest fontanna po rowerowo-pieszą ścieżkę znajdującą się tuż przy rzece. Dla osób, które chciałyby dokładniej poznać okolicę i zapoznać się z miejscowymi atrakcjami postawiono informacyjną tablicę, która znajduje się na ulicy Beskidzkiej. Odnaleźć możemy tu też trawiastą plażę, a także niezliczonej ilości małe architektury w postaci koszy na śmieci, ławek oraz stojaki na rowery. Obraz dopełniają wspaniałe barwne i bujne kwiaty oraz krzewy.

Miasto jest jednak przygotowane na każdą ilość urlopowiczów, posiada systematycznie aktualizowaną bazę noclegową z licznymi ofertami pensjonatów, hoteli i domów wypoczynkowych (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczyrk,0.html). Szczyrk zaprasza zarówno szukających wędrówek po górach, jak i entuzjastów sportów zimowych czy kolarstwa górskiego. Miasto oferuje także szeroką ofertę gastronomiczną – w regionalnych karczmach, pubach czy restauracjach można spróbować góralskich przysmaków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>