Plan urlopu z dziecmi w Zakopanem

Każdego roku podczas wakacji większość rodziców ma problem z tym, gdzie pojechać na kilkudniowy wypoczynek, aby zapewnić dzieciom odpowiednią ilość zabaw,y a jak wiadomo – dzieci bardzo szybko się nudzą. Świetną propozycją może być np. wyjazd do Zakopanego, w którym można liczyć na wiele bardzo ciekawych atrakcji, z których każdy maluch z pewnością będzie zadowolony.

Rodzinny wyjazd wakacyjny (lub w czasie ferii zimowych) do Zakopanego, z pewnością będzie należał do udanych, ponieważ w tej przepięknej miejscowości można liczyć na wiele atrakcji, które każdemu dziecku powinny się spodobać. Pamiętać jednak należy o tym, iż do tego miasta przyjeżdża wielu turystów, dlatego też warto wcześniej sprawdzić, jak wygląda zakopiańska struktura noclegowa (noclegi Zakopane – lista). W miejscowości tej można zatrzymać się nie tylko w licznych hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy pensjonatach, ale również w gospodarstwach agroturystycznych, oferujących dogodne warunki oraz pełne wyżywienie.

Wracając jednak do najciekawszych atrakcji, to pierwszą propozycją jest Park Linowy na Gubałówce (informacje Gubałówka – strona), w którym może się bawić każde dziecko, które skończyło siódmy rok życia. W miejscu tym znajdują się liczne trasy zarówno dla większych jak i dla mniejszych dzieci. Kolejną ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia – również na Gubałówce. Jest całkowicie bezpieczna, a każdy z wózków wyposażony jest w specjalny hamulec, jeden ręczny natomiast drugi automatyczny, działający przy prędkości około 20 km/h.

Zimą w Zakopanem działają lodowiska: Domino oraz COS, przy których znajduje się wypożyczalnia sprzętu, dzięki czemu na miejscu można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy. W czasie, gdy pogoda za oknem nie zachęca do pieszych wędrówek, warto wybrać się do tutejszego Aquaparku, położonego na wzgórzu Antałówka, który posiada bardzo bogatą ofertę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na terenie całego kompleksu znajdują się liczne baseny, sauny, łaźnia parowa, a także brodzik z zabawkami interaktywnymi.

Jak widać, w Zakopanem można spędzić bardzo udane rodzinne wakacje, gdyż na dzieci czekają tutaj liczne niespodzianki, wywołujące uśmiech na ich buziach. Zarówno wtedy, gdy pogoda dopisuje, ale również, wtedy gdy pada deszcz, można w Zakopanem zorganizować sobie czas, dzięki czemu żaden maluch z pewnością nie będzie się tutaj nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>