Przyjemna plaża w Chłapowie

Większość osób przyjeżdżających do miast leżących nad morzem marzy przede wszystkim o doskonałej plaży. Inne atrakcje też są ważne, ale idealne warunki do opalania się i morskich kąpieli to podstawa. Chłapowo spełnia pod tym względem wszelkie wymagania. Plaża spełnia wszystkie niezbędne standardy. Poza tym daje różne możliwości, by ciekawie i wspaniale spędzać czas. Świetna baza noclegowa i plaża to dwa ważne argumenty, by przybyć do Chłapowa, a przecież jest ich jeszcze więcej.

Plaża znajduje się u stóp klifu. Można na nią zejść na różne sposoby, co samo w sobie jest ciekawym urozmaiceniem. Czy to wąskimi ścieżkami, czy idąc Wąwozem Chłapowskim, czy schodami. Główna część plaży pokryta jest białym piaskiem. To rozległy i szeroki obszar piasku leżący nad otwartym morzem. Równymi atrakcjami są tu więc możliwość wygrzewania się na piasku, korzystania z promieni słońca, pływania, jak i morska bryza. Jest ona nie tylko bardzo przyjemna, ale też bardzo zdrowa.

Jak już się spragniony słońca i opalenizny turysta porządnie wygrzeje, warto popływać. Atrakcją są także przejażdżki skuterem oraz piłka plażowa, a jak się spojrzy w górę, być może uda się dojrzeć paralotniarzy, którzy upodobali sobie to miasto ze względu na możliwość wystartowania znad klifu. Można także zajść na tę część plaży, gdzie cumują łodzie rybackie. Ich widok na pewno zaciekawi. Jeśli komuś znudzi się towarzystwo ludzi, może oddalić się nieco od głównej części i przespacerować się brzegiem morza. Samotne spacery mają w sobie wiele uroku. Plaża jest piękna. W chłodniejsze dni też będzie co robić. Przede wszystkim można pospacerować i podziwiać piękno przyrody.

Choć nie jest to duża miejscowość nadmorska, to jednak ogłoszeń na hasło: noclegi Chłapowo nie brakuje. Przenocować można w prywatnych kwaterach, w pensjonatach i w hotelach. Są także miejsca, żeby rozbić namiot. Nie można więc powiedzieć, że nie pomyślano o turystach. Co roku przybywa ich do tej miejscowości bardzo dużo. Skuszeni są w równym stopniu piękną piaszczystą plażą i morzem, piękną przyrodą, jak i uroczą atmosferą Chłapowa. Na plażę warto wybrać się już o świcie. Jest wtedy spokojnie, pojawiają się już pierwsi turyści i można podziwiać wschód słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>