Unikalne zabytki w Przemyślu

Wakacje na Podkarpaciu mogą okazać się fascynującą przygodą. Ciekawy region Polski ma niewątpliwie duży potencjał. Najstarszy ośrodek województwa podkarpackiego to Przemyśl. Miasto z pewnością ma nam wiele do zaoferowania. Wielokulturowa, bogata historia sprawiła, że znajdziemy tutaj wiele pięknych, różnych zabytków. Architektura Przemyśla bez wątpienia pokaże nam tę różnorodność. Wiele kultur najłatwiej zobaczyć w obiektach o charakterze sakralnym. Miasto jest tajemnicze i zachwyca niepowtarzalnym klimatem. Z pewnością spędzimy tutaj niezapomniane chwile.

Popularna Archikatedra Przemyska jest imponującą budowlą. Największa świątynia w mieście robi wrażenie. Spora katedra składa się z trzech barokowych naw oraz gotyckiego prezbiterium. Co ciekawe, archikatedra została wybudowana na innej, dużo starszej świątyni. Wykopaliska archeologiczne pozwoliły oszacować czas wybudowania mieszczącej się w podziemiach romańskiej rotundy. Znaleziono tutaj między innymi ceramikę z XI wieku. Bardzo stary kościół był zbudowany z kamienia. Wciąż można zobaczyć jego pozostałości, które znajdują się tuż pod prezbiterium. Wnętrze katedry z pewnością zachwyci nas bogactwem detali oraz różnorodnością. Znajdziemy tutaj między innymi liczne kaplice. Każda z nich kryje ciekawe niespodzianki. Owalna kaplica Fredrów zaskoczy nas ołtarzem wykonanym z czarnego marmuru. W kaplicy Najświętszego Sakramentu mieszczą się piękne freski autorstwa Stanisława Stroińskiego. Koniecznie odwiedźmy Archikatedrę Przemyską.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej postało w 1909 roku. Jednym z jego oddziałów jest Muzeum Dzwonów i Fajek, które mieści się w późnobarokowej Wieży Zegarowej, na Starym Mieście. Z pewnością nie każdy wie, że Przemyśl był od XIX wieku ośrodkiem produkcji fajek. W mieście funkcjonowała także wytwórnia dzwonów rodziny Felczyńskich. Muzeum przedstawi nam wiele cennych eksponatów przemyskiego rzemiosła. Warto odwiedzić to miejsce.

Baza noclegowa miasta z pewnością przypadnie nam do gustu. Przemyśl jest chętnie odwiedzany przez rzeszę gości. Turystyka w regionie rozwija się prężnie. Z pewnością znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc noclegowych. Baza noclegowa jest naprawdę szeroka. Do wyboru mamy liczne hotele, pensjonaty oraz pokoje gościnne. Bez problemu wybierzemy wygodne miejsce, przyjazne dla naszej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>