Wakacje w Polsce: Ostrowo

Ostrowo to niewielka wieś, przytulona do gminy Władysławowo. Osada swego czasu stanowiła część miasta Władysławowo, ale w 2014 roku stała się wsią. Teoretycznie Ostrowo mogło stracić na tych zmianach administracyjnych – Władysławowo to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, każdego roku oblegany przez turystów, wzbogacony o wiele wakacyjnych atrakcji. We wcześniejszych latach wieś była też częścią Jastrzębiej Góry, słynącej z przepięknych klifów i bycia osadą najbardziej wysuniętą na północ. Współcześnie Ostrowo to jeszcze nieodkryta wypoczynkowa przestrzeń – miłośnicy wypoczynku w kameralnym stylu doskonale wiedzą, gdzie leży Ostrowo i im najmniej zależy na tym by wieś zyskała większy rozgłos.

Oaza ciszy i nadbałtyckiego spokoju – Ostrowo nie tętni turystycznym życiem w takim stopniu jak topowe kurorty. Oznacza to, że można tutaj rzeczywiście wypocząć, bez narażania się na konieczność wsłuchiwania się w wakacyjny hałas. Baza wypoczynkowa jest bardzo fajna – każdy znajdzie dla siebie to co lubi najbardziej. Kameralne noclegi są szczególnie atrakcyjne dla rodzin z małymi dziećmi – a to głownie z takie racji, że po nocach nie ma imprezowania, tak jak to jest chociażby w tradycji Mielna. Plaża nie jest wyposażona w żadne atrakcje i nie ma na niej animatorów wolnego czasu – klimat nieco przypomina wczesne lata 80-te XX wieku, za którymi to tęskni sporo wczasowiczów. Ze wsi do plaży prowadzi droga o długości jednego kilometra – leży ona wśród łąk przerywanych drobnymi ciekami wodnymi. Częstym widokiem są pasące się na łąkach zwierzęta. Co robić w Ostrowie?

Przede wszystkim odpoczywać – i to dosłownie od wszystkiego: od pracy, nauki, problemów życia codziennego. Tutaj można czerpać radość z życia, chociaż w inny sposób niż w obleganych kurortach. Ostrowo może być wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych nadmorskich miejscowości – pomimo tego, że leżą one w dość bliskim sąsiedztwie, to pod względem krajobrazowym są mocno zróżnicowane. W samym Ostrowie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać widok na Rezerwat Przyrody Bielawa, zdominowany przez torfowiska, będący ostoją dla ptaków, w szczególności takich jak żurawie. Okolica zachęca do długich spacerów czy wypraw rowerowych. Ostrowo to doskonały sposób na kontakt z naturą, a za tym najczęściej tęsknią mieszkańcy wielkich miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>