Widok na Niedzicę z zamku i zapory

Warto wybrać się na wakacje czy nawet weekendowy wypad w Pieniny. To pasmo górskie należy do jednego z najbardziej urokliwych, górzystych zakątków Polski. Baza turystyczna (noclegowa czy gastronomia) szybko i prężnie rozwijają się w tych okolicach, dlatego znajdziemy tutaj doskonałe zaplecze do spędzania urlopu w przyjemnym otoczeniu przyrody. Pieniny to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na świetnie przygotowane szlaki turystyczne czy bardzo bogatą i unikalną w skali kraju florę i faunę. Warto zajrzeć również do miejsc, które są atrakcyjne z zupełnie innych względów. Jedną z miejscowości, która na pewno nie powinna ujść naszej uwadze jest Niedzica. Ta niewielka miejscowość ma obecnie znaczenie głównie turystyczne, gdyż znajdziemy tu bardzo atrakcyjne dla podróżników miejsca.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim miejscowy zamek. Miejsce, które może pochwalić się wielowiekową tradycją. Jest on utrzymany w naprawdę dobrym stanie co sprawia, że warto do niego zajrzeć przebywając w tych stronach. W tym miejscu znajdziemy nie tylko ciekawe do odkrycia miejsce, ale także komfortowe i nietypowe noclegi. Warto zwrócić uwagę na znajdującą się w tej miejscowości zaporę na Zbiorniku Czorsztyńskim – olbrzymi obiekt, który zrobi wrażenie nawet na turystach, którzy nie zwracają zazwyczaj uwagi na tego typu obiekty. Doskonałe miejsce do spacerów. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na położony okoliczne ziemie. Warto więc przejść się wzdłuż zapory i w bardzo pięknym otoczeniu zachwycać się walorami turystycznymi tego miejsca.

Niedzica to wyjątkowe miejsce, także z tego względu, że znajdziemy tutaj zabytkowy spichlerz czy kościół. Na pewno są to obiekty, które z uwagi na bardzo długą tradycję musimy poznać. Z tymi miejscami wiąże się także wiele ciekawych anegdot i legend, które zainteresują szczególnie najmłodszych. Warto zauważyć, że Niedzica to często wykorzystywana miejscowość jako baza do wypadu do innych, pobliskich miejscowości takich, jak Czorsztyn, więc nic dziwnego, że sporą popularnością cieszą się znajdujące się tu noclegi. Z pewnością godna jest polecenia na wakacyjny wypoczynek i spędzenie urlopu w Pieninach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>